Erik Majerčák pri vyhlasovaní tém na anticeny

„Ceny“ za porušovanie ľudských práv a Norimberského kódexu

Rok 2021 je z pohľadu ľudských a sociálnych práv veľmi dynamickým rokom. Za posledných 75 rokov, od skončenia druhej svetovej vojny, nedošlo k takej masívnej erózii ľudských práv, ako v roku 2021.

My, v ISOP, sme sa preto rozhodli verejne pranierovať tento masívny úbytok právnych istôt občanov. Rozhodli sme sa to urobiť formou udeľovania „anticien“ jednotlivcom aj organizáciám, ktoré sa podľa nášho chápania najviac zaslúžili o to, že sa svet pre neprivilegovaných občanov stáva čoraz nehostinnejším a nepriateľskejším prostredím.

Vzhľadom na to, že rok sa už končí a oficiálne vyhlásenie cien za rok 2021 by sme chceli zorganizovať v prvých mesiacoch roka 2022, vyhodnotenie prebehne v úzkom kruhu členskej základne ISOP. Ak bude akcia zaujímavá pre širšie publikum, radi na budúci rok urobíme väčšiu akciu aj s hlasovaním verejnosti. Teraz budeme pri vyhlasovaní víťaza prihliadať na názory pod blogom, našimi článkami, ohlasom v e-mailoch, či pod videom. V tomto kole teda vyhlásime ceny za rok 2021 a nominovaní nebudú, ani ceny nebudú udeľované osobám s podozrením na závažné narušenie psychického zdravia alebo závažnú poruchu osobnosti. Dôvody sú humanitárne.

Určite budeme vyhlasovať „anticeny“ v kategórii – Porušovanie Norimberského kódexu, ktorý vznikol po 2. svetovej vojne ako odpoveď na zverstvá a pokusy páchané na ľuďoch počas vojny. Je to súbor zásad medicínskej etiky pre experimenty na ľuďoch. Vznikol ako dôsledok povojnového usporiadania a súdu s vojnovými zločincami v Norimbergu.

Viac informácií ako aj nominácie v kategórii Porušovanie ľudskej dôstojnosti podľa čl. 19 Ústavy SR, či o Norimberskom kódexe sa dozviete v nasledujúcom krátkom videu:

Dúfame, že našu iniciatívu oceníte a pripojíte sa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top
%d blogerom sa páči toto: