Prečo bol premiér Heger v Kyjeve?

Ilustračný obrázok: Pixabay

Súčasná vládna koalícia od svojho nástupu  cielene likviduje náš  štát.  Po dvoch rokoch ich vládnutia , sa  ocitol v stave klinickej smrti. Právny, ekonomický a sociálny rozklad štátu počas covidovej pandémie bol len začiatkom.

Premiér Heger, veľkodušne daroval obranný systém S 300 Ukrajine. Pod dohľadom predsedníčky EK Ursuly  von der Leyen,  pripravil v Kyjeve náš štát o posledné zvyšky suverenity a zvrchovanosti. Daroval obranný systém, ktorý bol vo vlastníctve  SR. Namiesto neho na Slovensko prišiel obranný systém, ktorý bude SR len zapožičaný. Týmto aktom sa SR  stala plne podriadenou  kolóniou USA a EÚ,  ale najmä nárazníkovou zónou v konflikte proti Rusku. Konflikte, ktorý bol Západom dlhodobo pripravovaný podporou extrémistického režimu na Ukrajine.

Zarážajúce sú však vyjadrenia ministra obrany Naďa, ktorý v televíznej relácii RTVS „O päť minút dvanásť“ verejne hovoril o nedostatkoch obranného systému S 300  a vyjadroval sa v superlatívoch o obrannom systéme Patriot.

Takže, ako to vlastne je?

Premiér Heger daroval Ukrajine na jej obranu systém, ktorý je podľa slovenského ministra obrany  Naďa  tak zastaralý ,  že sa už ani  opravovať neoplatí.  Bolo  preto  nevyhnuté zbaviť sa ruského obranného systému S 300, ktorý nezapadal do plánov našich nových „ochrancov a obrancov“?

 Žiaľ,  Slováci akosi prirýchlo zabudli na tzv. „Obrannú zmluvu medzi SR a USA“.  Možno teraz už viacerí pochopili  účel návštevy ministra obrany USA Lloyda Austina na Slovensku.

Vyzerá to tak, že vláda na čele s premiérom Hegerom a ministrom obrany , nielenže oklamala občanov nášho štátu,  keď tvrdili, že systém S 300 pošlú na Ukrajinu, ale len po zabezpečení adekvátnej náhrady za S 300, ktorá bude chrániť SR.  Podľa slov opozičných predstaviteľov,  štyri  systémy Patriot sú na zabezpečenie  málo.

Oklamali aj ukrajinskú stranu. Ak by im skutočne chceli pomôcť, tak by im na obranu proti Rusku darovali nejaký ten „úžasný americký Patriot“ a nie „zastaralý ruský systém“, ktorý by bol podľa slov ministra Mikulca  na budúci rok vyradený.

A naša citlivo vnímajúca pani prezidentka presviedča občanov  a hlavne samú seba o tom, že tento úžasný dar pomôže znížiť počet civilných obetí tragického konfliktu“.

Nuž, kto vie ako to vlastne je… Pretože sa šíria správy, že z toho daru je už len kôpka šrotu, ale SR sa týmto vládnym počinom stala nielen možným terčom útokov, ale priamym aktérom ozbrojeného konfliktu.

Jedno je však isté. Cesta premiéra Hegera do Kyjeva nebola  iba vyjadrením solidarity s Ukrajinou a jej oficiálnou vládnou propagandou.

Návšteva premiéra Hegera v Kyjeve a  darovanie obranného systému S 300 Ukrajine  sa stalo zavŕšením, alebo dokonaním  zámernej likvidácie suverenity  nášho štátu. Zradou štátu a jeho občanov.

Nič iné sa však ani nedalo čakať od poslušných lokajov, ktorí plnia všetky príkazy svojich nadriadených. Posledné týždne však ukazujú, že pani Ursula von der Leyen vedie EÚ presne tak, ako počas svojho ministrovania viedla Bundeswehr...

Devana

Slnovratovo 10. apríl 2022

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top
%d blogerom sa páči toto: