Plynorubeľ asymetrická odpoveď voči „nepriateľským“ krajinám

Saudská Arábia začala predávať svoje výrobky za Yuan. Juhovýchodná Ázia sa ekonomicky pretvára na zónu Číny a platby medzi viacerými už prebiehajú v lokálnych menách. Čo budeme robiť s našimi dolármi a eurami?

Po +5000 sankciách aj druhá strana zareagovala a okrem takých malých a bezvýznamných zaviedla opatrenie predaja plynu „nepriateľským“ krajinám za ruble. Reálne to ani nie je sankcia, len trošku iný pohľad na súčasný obchod v dnešnom meniacom sa svete.

Ako som už písal vo viacerých blogoch, svet sa začína deliť na ekonomické zóny – USA, Rusko, Čína, India. V Európe ale nikto nebol pozvaný k stolu. Tlačila sa tam Veľká Británia, cez organizovanie konfliktu v Kazachstane, a v iných krajinách bohužiaľ ich pri vyjednávacom stole nikto nechce a dom Sion pod súčasným vedením Borisa je odstrihávaný od všetkých riadiacich pák a šaleje.

Boris a jeho Sion je zodpovedný za priplávanie moslimov počas konfliktu v Sýrii a v Európe je to ich armáda schopná plniť rôzne teroristické a polovojenské akcie. Práve skupina Borisa je najviac proti likvidácii liberalizmu a sú ochotní ísť za svoje ciele do posledného mimoostrovného obyvateľa.

Likvidácia dolára ako všeobecne akceptovanej platobnej jednotky vo svete bude viesť samozrejme aj k likvidácii EU ako súčasného spoločenstva, pretože je dolárom ekonomicky zabezpečené. Teraz je len otázka, či to bude rýchlo, alebo pomalšie. Pomalšia zmena je viac akceptovateľná, ale bude čas? Dolár už neodpovie na ekonomické výzvy súčasnosti a zlá ekonomická situácia povedie k obrovským sociálnym výbuchom. Krajiny proste nebudú môcť dlhšie zostávať v dolárom kontrolovanej zóne, ak budú chcieť riešiť základné ekonomické problémy vo svojich krajinách.

Aj by som písal viac o situácii u nás, ale musím dávať pozor, pretože hlavnéspravy sú už zavreté, pravda musí mazať blogy, ktoré musí, aby prežila, no a už nám ISOPu začali mazať na Youtube aj politicky, či inak názorovo orientované videá, preto si užite mierumilovné posledné o knihách spisovateľky Aleny Stašíkovej Galvánkovej. Takže nejdem veľmi do hĺbky viac, aby sme priniesli aspoň nejaké informácie.

Len si predstavte takých Nemcov. Museli dať kde aké sankcie a teraz musia si otvoriť účet v rubľoch, kupovať ich a platiť svoje účty za plyn, alebo teda nemusia. Veď im bude chýbať toľko energie, že zastavia veľkú časť svojho priemyslu. Oni majú technológie, rozbehnutú výrobu vysokotechnologických zariadení, budú vedieť zmeniť svoju politiku, keď sa odtrhnú od riadenia USA,  ale čo ostatní v EU. Čo budú robiť? A to je ten lepší prípad, keď Sion nepoužije svojich moslimov, či niektoré svoje strany v parlamentoch v rôznych krajinách EU pri padaní liberalizmu na čo? Máte dostatočnú predstavivosť?

Ako sa usporiada/neusporiada Európa, kto ju bude riadiť, aké sú základné scenáre sa môžete viac dozvedieť v prvej a druhej časti videa.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top
%d blogerom sa páči toto: