Ilustračný obrázok k článku Právo na bývanie

PRÁVO NA BÝVANIE

Nevyhnutné právo pre zabezpečenie dôstojného života, ktoré ani v 21. storočí vo vyspelých krajinách nie je stále garantované pre občanov.

Právo na bývanie nie je zaručené pre každého. Bezdomovci nás o tom presviedčajú. Pritom je bývanie úplným základom pre každého človeka. Každý človek potrebuje v prvom rade strechu nad hlavou, aby vôbec mohol riešiť ostatné svoje potreby a taktiež viesť plnohodnotný život.

Nezabezpečenie práva na bývanie pre každého občana v spoločnosti, vnímam ako jeden z najzávažnejších problémov súčasnej liberálnej demokracie. O to viac všetky podnikateľské činnosti v tejto oblasti, či už predaj drahých bytov, poskytovaniehypoték na dlhé obdobie alebo prenajímanie bytov súkromníkmi.

Všeobecná deklarácia ľudských práv:

Článok 25 (1) Každý má právo na životnú úroveň zabezpečujúcu jemu i jeho rodine zdravie a blahobyt vrátane potravy, šatstva, bývania, lekárskej starostlivosti a nevyhnutných sociálnych opatrení; má právo na zabezpečenie v nezamestnanosti, v chorobe, pri pracovnej nespôsobilosti, pri ovdovení, v starobe alebo v ostatnýchprípadoch straty zárobkových možností, ktoré nastali okolnosťami nezávislými od jeho vôle.

Dávid Diczházy

Zdieľaj článok:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Váš odber sa nepodarilo uložiť. Prosím skúste znova.
Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Odber noviniek

Prihlaste sa na odber noviniek, ak chcete byť informovaný o všetkých akciách a diskusiách, ktoré organizujeme.

Pridaj komentár

Najnovšie články: